“10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası “
Bakırköy o gün maviydi..beyazdı..

Engelliler Haftası kapsamında düzenlediğimiz “Yeter ki Kalpler Kör Olmasın” temalı etkinliğimiz yoğun katılımlı ve çok renkli geçti..

Bağlı bulunduğumuz çatı örgütümüz Türkiye Körler Federasyonu Başkanımız Sayın Süha Sağlam tarafından Federasyonumuz adına basın açıklaması okundu..

Görme Özürlüler Derneği (GÖZDER) adına basın açıklamamızı, sorunlarımızı ve çözüm yollarını yüzlerce kişiye hitaben Şenay Dinçer tarafından okunarak sesimizi duyurduk.

Altınokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Ziya Özdem ve üyeleri farkındalığımıza destek verdiler.
Türkiye Kadın Motosikletçiler Spor Kulübü Derneği (T.K.M.K) bizlerle birlikteydi..

Balkan Bandosu müzikleri ile yüzlerce kişi sokaklarda dans etti ..

Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Hıdır Karaduman ile görüşmelerimiz sonucunda 35 adet görme engellilerin dokunarak algılayabilecekleri 3D yazdırılabilir eser İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanında sergilenerek farkındalık oluşturduk.

En önemlisi Gozder’in bu yıl içerisinde bağlantı kurarak sosyal sorumluluk bilinci ile görme engelli üyelerimize Tango Dansının büyülü dünyasının kapılarını açan Esta Dans Okulları ve Deniz Hanımın öncülüğünde Gözder Tango ekibi dansları ile engelli değil engellenen olduğumuzun farkına vardık.

Bakırköy Özgürlük Meydanında ki program sona erdikten sonra derneğimiz bahçesinde düzenlemiş olduğumuz ve 300 kişinin katıldığı iftar programında canlı müzikleri ile katkı sunan Gözder Müzik Gurubumuz misafirlerimize eğlenceli anlar yaşattılar..

Bizim için çok önemli bu günümüzün sponsorlarına, üyelerimize, siyasi parti temsilcilerine, Bakırköy Belediye Başkanlığına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, muhtarlarımıza ve Bakırköy Halkına yapmış oldukları katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler..
Ve tabiki Fotoğrafçı ve Gozder gönüllüsü Hina Barlas’a fotoğraflar için ayrıca Teşekkür ederiz.